Fotoğrafa Çeviren

BelgeseLAB | EV KADINLARI

Sevil Alkan
1979 yılında doğan Sevil Alkan 1998-2004 tarihleri arasında Ortadoğu Teknik Üniversitesinde Mimarlık eğitimi almış, yüksek lisansını Bauhaus Üniversitesi- Kent Çalışmaları Bölümü'nde tamamlamıştır. Fotoğraf çekmeye 2013 yılında bir mobil aygıtla başlamıştır, şu anda ise Mobil Sokak ve Belgesel Fotoğraf alanında çalışmalarına devam etmektedir. Mobil Fotoğraf Kolektifi H-art Collective grubunun kurucularından biridir. 2015 yılından itibaren Belgeselab'da Belgesel Fotoğraf projeleri üretmektedir.

Proje Editörü

BelgeseLAB | EV KADINLARI

Altan Bal
1977 İstanbul doğumlu Altan Bal, derece ile girdiği Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotograf Bölümünden 2003’te mezun oldu. Belgesel fotografçılık üzerine yoğunlaşan çalışmalarını 4 kişisel, 2 karma sergide sanatseverlerle buluşturdu: “Bekar Odalar”, “Kağıt Toplayıcılar” ve “Kamyoncular” projelerine imza attı. 2015 yılında Nikon Türkiye Marka Elçisi seçildi. Seminer ve atölye çalışmalarına devam eden Altan Bal, www.onlinefotografokulu.com’un sahibi. Halen İTÜ’de fotograf ve video editörü olarak çalışıyor.

Akademik Görüş

(Alfabetik sıraya göre)

BelgeseLAB | EV KADINLARI

Atilla Barutçu
ODTÜ Sosyoloji bölümünden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Kadın Çalışmaları Anabilim Dalı'ndan yüksek lisans derecesi aldı. Şu an her iki üniversitede doktora çalışmalarına devam etmekte ve Bülent Ecevit Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır.

BelgeseLAB | EV KADINLARI

Figen Uzar Özdemir
2004 yılında ODTÜ Sosyoloji Bölümü'nden lisans derecesi ve 2006 yılında Almanya Bauhaus Universitet-Weimar'dan Avrupa Şehircilik Çalışmaları alanında yüksek lisans derecesini aldı. 2017 yılında ODTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Anabilim Dalı'nda doktora eğitimini tamamladı. Bülent Ecevit Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır. Toplumsal cinsiyet, din ve ritüel, uluslararası göç ve kent sosyolojisi alanlarında akademik çalışmaları bulunmaktadır.

BelgeseLAB | EV KADINLARI

Öznur Öncül
Lisans eğitimini ODTÜ Psikoloji Bölümü'nde, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini de yine ODTÜ Psikoloji Bölümü'nde, Klinik Psikoloji alanında tamamlamıştır. Halen Bülent Ecevit Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

BelgeseLAB | EV KADINLARI

Pınar Johnson
1982 yılında Ankara'da doğdu. Lisans eğitimini Sosyoloji üzerine Orta Doğu Teknik Üniversite'sinde, yüksek lisans eğitimini ise University of Texas'ta Reklamcılık üzerine tamamladı. 2007-2016 yılları arasında içlerinde Turkcell, Türk Hava Yolları, Finansbank, Nike, Milupa ve Lipton olmak üzere yerel ve uluslararası birçok marka için yapılan reklam kampanyalarında çalıştı. 2016'dan sonra reklamcılığa ara verdi ve öğretmenlik yapmaya başladı.

Teşekkürler

Bu projenin ilham kaynağı olan Anneme,
Projede yer alan bütün ev kadınlarına; Aslı, Barbara, Çiğdem, Döndü, Elif, Gül, İlknur, Lara, Mercan, Melek, Nimet, Pamuk, Sibel,
Proje editörü Altan Bal ve belgeseLAB üyelerine,
Murat Baykara'ya,
Akademik Görüşleri ve makaleler için; Atilla Barutçu, Figen Uzar, Öznur Öncül ve Pınar Johnson'a,
Destekleri ve katkıları için; Erim Alkan, Barbara Karyo, Ece Daban, Tuba Döner, Özgür Akbaba, Gözde Hatunoğlu, Aylin Gönenç, Nurcan Dağcı, Sena Merter ve Dinçer Ökmen 'e.