Editörün Seçimi

Editörün Seçimi, İFSAK Belgesel Proje Grubu'nun dünya genelinde takip ettiği başta belgesel çalışmalar olmak üzere, çeşitli disiplinlerde üretilen çalışmaları, filmleri, kitapları meraklısıyla  paylaşma isteğinden doğmuş bir çabadır. Siz de e-posta kutunuzda, facebook sayfanızda, twitter hesabınızda 3 günde bir, editör ince eleğinden geçmiş her disiplinden çalışmalardan haberdar olmak istiyorsanız  üye olun.

Elektronik Posta Üyeliği

Form gönderiliyor...

Sunucu bir hatayla karşılaştı.

Form alındı.

Facebook Grubumuza üye olarak Editörün Seçimlerini takip edebilirsiniz.

Editörün Seçimi 003

Kingsley’s Crossing

Fotoğraflar: Oliver Jobard

Bu, 23 yaşındaki Kamerun’lu Kingsley’in Avrupa rüyasına ulaşmak için yaptığı inanılmaz ve ölümcül yolculuğun hikâyesi… O’nun gibiler için bu rüyayı gerçekleştirmenin başka bir yolu yok. Bu yasal olmayan, ne kadar süreceği belirsiz ve başarma şansınızın çok düşük olduğu bir macera…

Fotoğrafçı Olivier Jobard  altı ay süren bu yolculukta Kingsley’e eşlik edip Kamerun’dan Fransa ya ulaşan bu hayatta kalma macerasını fotoğrafladı

Tüm Fotoğrafları Görmek İçin Tıklayın

 

Editörün Seçimi 002

Fotoğrafın Tüm Öyküsü

Editör: Juliet Hacking

Çeviri: Abbas Bozkurt

Hergün milyarlarca kareyi saniyeler içinde üretip, kaydedip, paylaşabiliyorken neden hala bazı fotoğrafçıların ürettiklerine ayrı bir özenle bakabiliyoruz?

Kitap fotoğraf tarihinin ürettiği en etkileyici, en güzel, en anlamlı ve en ilham verici görüntülerini ele alarak bu soruya cevaplar arıyor. Fotoğraf akımlarının evrimini ve bu dönüşümlerin yarattığı en çarpıcı örnekleri kronolojik olarak ele alıyor.

Ünlü fotoğrafçıların çok bilinen eserleri üzerinden onları bu kareyi çekmeye iten nedenler ve ulaşmaya çalıştığı idealleri anlatmaya çalışıyor.

Tüm fotoğraf severlerin ve fotoğrafçıların ilgi ile okuyabileceği iyi bir kitap.

Sipariş Ver

 

Belgesel Proje Grubu

Yayın Organı

PROJELER

EDİTÖR

ETKİNLİKLER

HAKKIMIZDA

İLETİŞİM

Belgesel Proje LAB

Yayın Organı